| paul55 a întrebat:

Salut ce sa fac pentru ca cand deschid internetul imi apare altceeva in afara de google imi apare asta MyWebSearch home page ast e numele pagini care imi apare si eu vr pe google sa imi apara cum fac sa imi apara google si nu e nici un butin unelte dau funda la alla care merge.

Răspuns Câştigător
| AndyNarutoShinobi a răspuns:

Pai trebuie sa dau la unelte, apoi la opțiuni (în bara de sus de tot)
Apoi când arata aia zice "Când Firefox pornește" și trebuie sa alegi "arata pagina de start" apoi chiar dedesubt trebuie sa scrii "google.ro"

19 răspunsuri:
| Ycu a răspuns:

Ce browser folosesti? In orice caz, daca intrii pe http://google.ro o sa iti apara seteaza google ca pagina de start, daca nu iti apare revino cu un mesaj cu ce browser folosesti si te invat pas cu pas.

| paul55 explică (pentru Ycu):

Nu imi apare acea casuta ce sa fac

| Ycu a răspuns (pentru paul55):

Deci normal aia cand intrii pe google.ro scrie, accesezi des google? seteazo ca pagina start, e daca nu,(si eu tot mozilla folosesc) faci asa, ai sus tools, dai la option, la general, Setezi la when firefox starts : show my home page, si jos sub asta, la home page scrii tu de mana www. google.ro, si dai ok, restartezi firefoxul si imi zici daca iti apare google.

| AndyNarutoShinobi a răspuns:

Hm...folosesti mozila firefox sau google chrome? sau opera? sau safari?

| IonescuOnutza1986 a răspuns:

Pai cauta google pe pagina aia care-ti apare tie, da pe primul link care-ti apare si ajungi pe google, sub casuta unde scrii ce vrei sa cauti iti apare optiunea "seteaza Google ca pagina de pornire" click pe ea si-ti apare o caseta in care te-ntreaba daca vrei sa ti-o seteze doar ca pagina de pornire[primul punct] sau daca vrei sa iti apara si cand deschizi o noua tabla[al doilea punct] si o setezi cum ti-e convenabil.

| AndyNarutoShinobi a răspuns (pentru IonescuOnutza1986):

Ok.îl ai pe romana?

| paul55 explică (pentru AndyNarutoShinobi):

Da pe romana si nu imi apare caduta aia sa selectez pagina de start si nu stiu ce browser am. cum sa fac sa imi apara google cand deschid netu

| IonescuOnutza1986 a răspuns (pentru AndyNarutoShinobi):

Da, dar in casuta aceea tot in engleza scrie

| IonescuOnutza1986 a răspuns (pentru paul55):

Adica ca pagina de pornire e acelasi lucru

| paul55 explică (pentru IonescuOnutza1986):

Bai eu is pe romna ce engleza unde e casuta

| IonescuOnutza1986 a răspuns (pentru paul55):

Varianta mea e pentru Internet explorer, nu stiu daca e la fel pe mozila Firefox

| paul55 explică (pentru AndyNarutoShinobi):

Bai oamenilor voi un lucru nu inteelegeti eu nu am butonul unelte sau optiunui.

| AndyNarutoShinobi a răspuns (pentru IonescuOnutza1986):

La internet explorer trebuie asa:trebuie sa scrie undeva tools; dai pe el apoi dai pe internet options (care e jos de tot mi se pare) si acolo trebuie sa iti apara o fereastra, si chiar in fata ta o "cutiuta" in care sa scrii site-u care-l vrei la intrare.Scrie "google.ro" (fara ghilimele)

| Ycu a răspuns (pentru AndyNarutoShinobi):

Frate dai click dreapta sus de tot si bifezi Menu Bar.

| AndyNarutoShinobi a răspuns (pentru paul55):

Aa,stiu cum ai, dar eu nu am asa, am avut mai demult iti arat imediatapesi pe firefox apoi optiuni si optiuni iar restul ca mai sus!

| AndyNarutoShinobi a răspuns (pentru AndyNarutoShinobi):

Scuze,am greșit (adică era bine dar am scris legat) deci trebuie sa dai click pe Firefox apoi duci cursor-ul la opțiuni și dai tot pe opțiuni apoi iți apare chestia aia și la ce iți apare ar trebui sa vezi ceea ce ți-am spus mai sus!

| Ycu a răspuns (pentru AndyNarutoShinobi):

Ce inseamna sa nu desfaci pcu din toate incheieturile de mic laughing.

| AndyNarutoShinobi a răspuns (pentru Ycu):

Mdea...

| AndyNarutoShinobi a răspuns (pentru paul55):

Pai trebuie sa dau la unelte, apoi la opțiuni (în bara de sus de tot)
Apoi când arata aia zice "Când Firefox pornește" și trebuie sa alegi "arata pagina de start" apoi chiar dedesubt trebuie sa scrii "google.ro"