| B3nz1D3s3nate a întrebat:

Salut,ce set de gaming(tastatura,mouse, casti) imi recomandati la 200-300lei? Sau sa imi lasati si separate daca stiti. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

La tastatură este important să fie tastele despărțite între ele cu o anumită distanță pentru o rată de eroare la tastare cât mai mică.
Recomand http://www.pcgarage.ro/tastaturi-gaming/redragon/harpe-black/

Pentru mouse este important să nu te lași păcălit de aparențe sau de cine știe ce forme. Un mouse bun e un mouse de la cineva care se respectă și folosește piese rezistente.
Recomand http://www.pcgarage.ro/mouse-gaming/zalman/zm-m201r/
Acest model este mai lăsat dar vine bine la mână. (Pe acesta îl folosesc)
Din experiență îți spun că un mouse ieftin e mai bun deoarece nu se știe când ai ghinion să cumperi unul la care se va strica rotița în câteva zile sau la care butoanele o vor lua razna.

La căști e foarte important să îți stea bine și să nu te jeneze după o anumită perioadă. Aici nu pot să recomand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/gaming/ poftim.