| Th3Li0N a întrebat:

Salut ce spuneti? Merita? Este bunicel cat de cat la pretul lui? Merita sa il cumpar? Cine se pricepe la placi video sa imi zica ceva despre placa lui video :) si are funda asigurat :) http://www.emag.ro/......DKKMZBBBM/

4 răspunsuri:
| VladyXR a răspuns:

Daca esti interesat de gaming nu-l cumpara, e bun doar pentru office atat!

| marian5693 a răspuns:

Placa lui video e integrata, deci o sa foloseasca din memoria ram sa functioneze. Procesorul e bun ca e quad core, dar frecventa e cam mica. Memoria ram e buna, 4 gb ajunge. Hdd de 500 gb zic eu ca e suficient, nu trebuie foarte mare. Sistemul de operare il poti schimba, daca nu iti place linux-ul poti sa-ti pui windows. Daca il iei sa intri pe net si sa folosesti programe merita. Daca il vrei pentru jocuri nu are rost sa-l iei.

| Th3Li0N explică (pentru marian5693):

Sunt constient ca nu e de jocuri nici nu am pretentia sa ma joc pe laptop ca doar mi-l stric in prostie, dar niste joculete eu tot zic ca o sa mearga un call of duty modern warfare stiu ca o sa mearga happy. Am pc cat de cat gaming happy si merge bine. Laptop vreau sa imi cumpar pentru filme bluray, programe multe, multe programe sper sa ajunga 500 gb memorie happy.

| marian5693 a răspuns (pentru Th3Li0N):

Nu stiu cum o sa ti se miste filmele cu placa aia video integrata, mai ales cele 1080p. Cu programele nu cred ca ar trebui sa iti faci probleme. Nici 50-60 gb nu cred ca depasesti. Sa ai grija cu temperatura, laptop-urile se incing repede.