| Mercorea_Petrica_1995_Sto3 a întrebat:

Salut.Ce spuneti merita sa iei un Acer aspire E1-511? Are cineva?

4 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Am avut un Acer, acum am alt Acer, si-ti spun ca asa la calitatea materialelor este super! Foarte rezistent [unul l-am scapat pe jos, era inchis dar merge si azi fara probleme! ] Sunt bune, arata bine, niciunul nu s-a incalzit prea tare pana acum, nu am avut probleme cu ele!
M-am uitat asa la specificatiile laptopului precizat de tine si am vazut ca nu este prea cine stie ce, procesorul quad de 2 ghz este bunut, ai un HDD mare, 4 Gb RAM si placa video este integrata! Si nu este prea buna nici aia! Macar daca venea laptopul cu un i5 ceva ca asa avea un Intel HD graphics 4000+ asa cu pentium are printre primele Intel HD graphics aparute deci nu te astepta la performante in gaming! asa o comparatie procesorul este cu 49% mai slab decat un Intel i5 4210u 2.7 dual!
Este bun pentru programe, muzica, filme, internet etc... daca-l vrei pentru jocuri atunci cauta altcevawinking
Imi spui bugetul tau si eu iti dau un laptop bun!

| Iunix a răspuns:

Eu am Acer aspire E1-571G, îl am de un an și merge foarte bine, nu mi-a făcut probleme.

| Camelia53 a răspuns:

Am avut eu (l-am spart din greseala) si mergea destul de bine, nu am avut probleme cu el pana la incidentul. laughing
In fine, da ti-l recomand!

| Adriana_Ioana_1995 a răspuns:

Da merita, a avut un coleg de al meu si mi se pare misto