| Selvius_Sebys_1992 a întrebat:

Ce spuneti, se fac ceva bani din Youtube?
Daca ajungi la o sumă modică de urmaritori si vizualizări destul de bune? Sa zicem 1M de vizualizări pe luna cu 200k urmaritori.
Merita sa incerci?
Vad destul de multă lume care se apuca.
Scuzati-mi exprimarea, multumesc!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca atingi o asemenea performanta, atunci deja ai intrat in fruncea blogerilor, pe nivel national, chiar mondial.
Cum a spus un milionar: "Justific orice suma din averea mea, dar nu intrebati de primul milion".
La fel se intampla si pe Youtube: primele 100 mii de vizualizari si primele 10 mii de urmaritori pe luna sunt cele mai grele, mai incolo este "jucarie".

| Violleta2022 a răspuns:

O sa disperi cand vei vedea cat de greu strangi 1000 de urmaritori, fiindca nu-i usor sa postezi zinic video-uri atat de interesante, incat sa se adauge zilnic abonati.
Din Youtube faci bani foarte greu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

200k e o suma enorma. Trebuie sa te dedici aproape zilnic minim 1 an pentru asemenea număr de subscriberi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce înseamnă să merite? Ce înseamnă să încerci? Dacă numai încerci, nu merită. Tot ce zici să zicem, este rezultatul unui volum de muncă, preocupare, timp, nu e de azi pe mâine, nu este o schemă de îmnbogățire rapidă. Dacă nu reușești să păstrezi efortul, să evoluezi, să vezi ce merge și ce nu merge, nu merită.

| JicaContra a răspuns:

Depinde, de, ce vrei sa postezi
de ex. a fost la tembelizor unu' de vreo 18 ani care facea 500mii de $ pe luna, jucandu-se PUBG... NOOOO SHlT

dar tipul a fost top NUMERO UNO, timp de 3 luni la rand, si TOTI vroiau sa intre la el pe twitch ca sa vada cum joaca asa de binewinking

cat despre utube, efectiv e aceeasi teapa cu facut bani din reclame (nu neaparat pe utube), TREBUIE sa ai O IDEE ABSOLUT ORIGINALA si TREBUIE sa fie EXTREM DE POPULARA, altfel mai bine te duci sa culegi capsuni, faci mai multi bani, mai repede si... mai... USOR!

| AlinMrs a răspuns:

Nu si in Romania?