| avram2403 a întrebat:

Salut, cei care sunt in reteaua Digi Mobil 4G si aveti telefon Allview Viper S4G, va functioneaza?

Răspuns Câştigător
| Minimalistul a răspuns:

Allview V1 Viper S4G nu este compatibil cu reteaua 4G a Digi Mobil.

| avram2403 explică (pentru Minimalistul):

Ai telefon Allview Viper S4G si ai o cartela SIM 4G Digi Mobil si nu receptioneaza reteaua 4G?

| Minimalistul a răspuns (pentru avram2403):

Nu am Allview V1 Viper S4G, sunt pe Digi Mobil, insa nu in aria de acoperire 4G. Nici nu trebuie sa fiu ca sa stiu ca telefonul respectiv nu este compatibil cu reteaua. Uita-te aici ( http://www.gsmarena.com/allview_v1_viper_s4g-7601.php ) la: Network-> la ''4G bands'' (4G) nu apare TDD / 38 / 2600 MHz, banda (38) si frecventa (2600 MHz) la care functioneaza reteaua 4G a Digi Mobil. De aici reiese ca telefonul nu este compatibil cu reteaua.