| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Ce parere aveti de reteaua mobila DIGI Mobil?

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Destul de bună.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt multumit de raportul calitate/pret. Exemplu: platesc 30 lei pentru internet fix la 500 mbps. La test imi apare asa: https://imgur.com/eZNDtB9

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Salontanul):

Pai si gigabitu' tot pe acolo e ca pret. Uploadul ala de la tine, criminal. >> https://rcs-rds.speedtestcustom.com/......1665572bb0 >> asta cu nevasta conectata cu desktopul prin cablu si urmarind ceva stream/dracii pe YT, nu stiu ce face ea acum.

| Salontanul a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Cred ca trebuie verificat cablul! Eu am un cablu de retea Cat 5e si este foarte bun! Poate si routerul sa fie cu probleme!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Salontanul):

Ah, nu, cum ziceam, aveam trafic. Daca nu sunt o gasca de device-uri conectate, imi urca si mie pe la 900+ down. UIte, tot cu chestii deschise care faceau down, dar nimic pe up - https://rcs-rds.speedtestcustom.com/......6fa87d3ef4

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ca pret/calitate se cam sterge in dos cu toate celelalte. Nu are cea mai rapida conexiune de date, nu are cel mai bun semnal ca si acoperire, dar ca preturi e jos palaria. P.S. Cei care zic ca e "cea mai proasta" ca semnal vorbesc din amintiri. Situatia s-a imbunatatit drastic in ultimii 10 ani. Spun asta avand abonament Digi.Mobil de la inceput, de prin 2014.

| denidenisa2139 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Aprob

| MachesAdi a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Sa nu uitam ca au cel mai rapid net prin cablu ( ala e mai sfant decat semnalul in toate cazurile, momentan ) p.s. am pus accent pe "momentan" deoarece se speculeaza cum ca ar putea putin mai tarziu sa avem frecvente "tachionii " ce sunt net superioare fata de ce cunoastem despre legile fizicii la ora actuala ( 2022 ) ( ex. Cablu mai stabil decat semnalul care poate fluctua si care e mai slab fiind limitat de obstacole cum ar fi peretii casei )

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru MachesAdi):

Pai deja au inceput sa bage si net la 10 Gbps si majoritatea oricum abia daca au echipamente care sa faca fata la 1 Gbps...

| Catrice a răspuns:

Mișto.

| Frank51 a răspuns:

Este cea mai proastă rețea când vine vorba de semnal, dar cea mai buna când vine vorba de preț. Eu am ales un abonament la ei cu 10 lei, partea nasoală e că îmi merge prost netul când ies din oraș, dar ies rar cam de 2 ori pe lună.

| Brizbriz a răspuns:

Am abonament la gigi de 10+ ani (nici nu mai tin minte)
si am avut cartela la marele si tarele voda'prinloboda'fone si in aceleasi gauri (intre Bucuresti si Ploiesti) am avut pierdere de semnal
unde mai pui ca in gaura, asta, Gara Floresti Prahova, am semnal binemercic, cu toate ca e practic in mijlocul campului

deci oricine iti ABEREAZA ca au probleme cu semnalul mananca rahat, rahat "sublim", dar tot rahat

unde mai pui ca platesc 2 euro CU tevea pe luna (adica vreo 19 lei)

| Konstantinos99 a răspuns:

Reteaua DIGI slaba pentru mediul urban, cu performanta neasteptate pentru mediul rural.In cazul abonamentelor:daca consumi mai putin de 50 gb pe luna e ok, daca te incadrezi in minutele incluse e ok, sa nu dai multe sms-uri.In cazul prepay recomand pentru persoanele care chiar nu consuma mult si nu au nevoie dacat sa primeasca apeluri.

| denidenisa2139 a răspuns:

Buna! Nu este cea mai buna, dar iti spun din propria experienta ca este buna.Folosesc digi mobil de 5 ani de zile, iar pretul este foarte bun.Semnal ai chiar si la munte, iar internetul merge destul de bine.Ti-l recomand

| MachesAdi a răspuns:

Blana!