| Augustinn a întrebat:

Chiar nu-mi vine sa cred: nu se poate de facut JBOD pe 'Asus SABERTOOTH X58', 'Asus Rampage II Extreme' si 'Asus Rampage III Extreme". Sau lea fost lene sa scrie in specificatii? Si am vrut sa mai intreb la Asus Rampage II Extreme se poate de inlocuit placa de sunet cu 'Asus Xonar Essence ST'?
Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| alexgogo a răspuns:

Tu ai habar pe ce lume traiesti? Se poate si jbod, dar de ce? (plus ca nu tb controler separat...) exista RAID astazi, of of...

si da, se poate "de inlocuit" audio-ul, dezactivezi onboardul din bios si montezi placa hardware.

succes...