| emanu23 a întrebat:

Salut cine imi poate da un driver de la placa video ATI RADEON XPRES 200M SEries ca mi-am bagat windows 7 si nu o ggasesc nicaieri VA ROG MULT SA MA AJUTATI CEI CARE STITI MULTUMESC VA ASTPEPT!happy AJUTATI-ma Dau fundita

4 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

La windows 7 este mai usor sa ii faci update.
Te duci in control panel la windows update si ii dai check for updates.
Vezi ca sunt 2 rubrici. Important si optional. Le deselectezi pe toate de la amandoua si instalezi decat update-urile driverelor. De obicei sunt primele de sus si le selectezi decat pe alea. (le gasesti usor ca au denumirea placilor de la care provin)
Nu descarci alte update-uri, decat ce iti trebuie. In cazul tau driverele. Si daca vrei si limba romana.
Ii dai download updates, si il lasi sa descarce update-urile si sa le instaleze.
Isi da singur un restart (de obicei) dupa care instalarea update-urilor continua. Deci lasa-l sa termine instalarea update-urilor.
Bafta!

| danimotenel a răspuns:

Http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/auto_detect.aspx dai download si il deschizi si iti va cauta el driverul, e program original de la ATI

| manolo a răspuns:

1. open the control panel
2.click on appearance and personalization
3. click on display
4. Click on screen resolution
5 click on the advanced settings tab
6. click on the adapter tab
7. Click on properties
8. click on drivers tab
9. click update driver
10 Click search automatically
11. Windows 7 will find and install a driver for your ATI mobility xpress 200
12 restart computer when prompted
13 back in business
Trage cu ochiul aici.
Baftă!