| QweRty777 a întrebat:

Cine stie cum pot muta aplicatile instalate pe cardul sd?

Mentionez ca in setari nu imi apare move to sd card si ca am un Samsung galaxy trend (GT-S7392)

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Salutare! Aplicatiile se instaleaza numai in memoria interna a telefonului. Pe cardul sd poti pune doar muzica, filme, poze, etc. Numai si numai daca telefonul are root, doar atunci poti si muta aplicatiile pe cardul sd.

Bft!

1 răspuns:
| LenoreVoldaren a răspuns:

Instalează aplicația AppMgr III de pe Google Play https://play.google.com/......ps/details
Eu așa mi-am mutat toate jocurile! Dar vezi că unele aplicații nu se pot muta!