| Anonim445zzz a întrebat:

as vrea sa stiu cum sa mut aplicatile din telefon pe cardul extern am.Mie la setari nu imi apare move to sdcard ca la alte telefoane mie in acel loc nu imi apare nimic si de acea va spun ca am incercat si cu alte programe app2sd link2sd gl to sd si nu mergeau.M-am uitat pe net la telefoane ca al meu(Samsung galaxy s duos)si lor le mergea.Ce ar trebui sa fac. ajutati-ma plzz urgent. Funda

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Trebuie sa faci root la telefon ca sa poti muta aplicatiile, dar daca nu stii si nu-ti reuseste poti strica telefonul.

| Anonim445zzz explică:

Rootul cum il fac?