| sergiu350 a întrebat:

cine stie sa foloseasca programul MinGW Developer Studio si poate sa ma ajute si pe mine?

am o problema cu programul.

l-am descarcat de pe site-ul asta: Http://en.kioskea.net/download/start/download-608-mingw- developer-studio

merge doar ca dupa ce scriu programul si vreau sa il lansez in executie nu mai merge

deci ca sa fiu mai explicit, nu am acces la meniurile alea, de ex. cand du pe F8 nu se intampla nimic

sper ca ati inteles

deci ce pot sa fac ca sa am acces la meniul ala sa pot sa lansez programul in executie?

am mai citit pe net ceva de genul: sa intru la Edit- Options-Compiler si sa trec acolo path-ul... ce este acela? si de unde il iau?

o seara buna!

Răspuns Câştigător
| LucianGabriel a răspuns:

Ia si descarca-l de aici http://cnrv.ro/info/
Te asigur ca o sa mearga asa cum trebuie. Mie imi merge foarte bine.

5 răspunsuri:
| LucianGabriel a răspuns:

Stai ca am sa verific si in cel ma scurt timp te anunthappy

| LucianGabriel a răspuns:

Am verificat si totul functioneaza.Ai verificat daca iti merge F8-ul sau daca programul e scris corect, ca daca programul e scris gresit nu-ti va executa nimic ci iti va scrie acolo jos ca nu se poate axecuta si cate erori ai.
Astept raspuns sa-mi zici ce ai facut, sau da algoritm-ul sa-l testez la mine(asta optional daca vrei)

| TheSupreme a răspuns (pentru LucianGabriel):

Am si eu aceeasi problema, nu neaparat ca nu merge F8, dar e ca si cum nu as avea acces la comanda de executie, e ca si cum ai apasa la Yahoo mess pe enter dupa ce nu ai scris nimic acolo, sau ai da "next" pe un site unde vrei sa te inscrii dar nu ai dat accept la conditiile lor, se face gri sau ceva de genu si nu pot sa dau execute la program.

| Adelinep a răspuns:

Nu stiu

| sergiu350 explică:

Degeaba Gabriel...tot nu merge F8 ala...