| Saitam a întrebat:

Salut,credeti ca are ceva daca folosesc 2 feluri de pasta termo-conductoare? ma refer ca pe procesor este un tip de culoare gri si pe cooler alta de culoare alba!
Credeti ca afecteaza in vreun fel racirea procesorului sau chiar procesorul/cooler-ul?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca da. Diferenta de culoare indica probabil anumite caracteristici proprii ale fiecareia.

| RAY a răspuns:

Aplicarea unui strat gros de pasta creste temperatura, pe cpu se pune pasta cat sa numai se vada partea de jos peste tot

| Danzell a răspuns:

Curata pasta veche de pe procesor. cand reaplici, pune pe centru un punct cam cat un bob de mazare.

in nici un caz nu amesteca pasta veche cu cea noua.

| Saitam explică:

Ambele paste sunt bune, ceea ce vreau eu sa fac este sa schimb coolerele intre ele.
Am un calculator pe care nu il folosesc si care are un cooler mai bun decat al meu si vreau sa le schimb intre ele.
Repet ambele paste sunt vascoase si bune, schimbate de curand!

| Saitam explică:

Am inteles, va multumesc pentru ajutor.

Insa mai am inca o intrebare daca ma puteti ajuta : Ce parare aveti despre pasta TITAN NANO BLUE?