| sebby56 a întrebat:

Salut..cu 25 de milioane as putea sa-mi fac un PC gaming care sa ruleze cam tot pe medium/high?

10 răspunsuri:
| bortanradu a răspuns:

Poti dar trebuie sa cumperi niste piese care merg bine impreuna. Pentru gaming iti trebuie o placa video puternica.

Eu iti recomand piesele astea

-Procesor : Intel Core i3 3220
-Placa video : AMD HD7790
-Placa de baza : MSI B75MA-P45
-RAM : Corsair Vengeance 4GB
-Hard Disk : Western Digital Caviar Blue 500GB
-PS : Corsair CX500
-Carcasa : la alegere

| Niiiicu a răspuns:

Da,iti vei face unul de voie care va sti si 1080p cu conditia sa il faci din bucati

| ITMania a răspuns:

Cu 2500 lei iei un FX 6300 + 4GB RAM + HD7950 si te joci orice joc cu detalii maxime chiar si pe Full HD:
http://bit.ly/1bBGsGb

| sebby56 explică (pentru ITMania):

Am 1440x900

| ITMania a răspuns (pentru sebby56):

Pe rezolutia asta te vei juca orice joc cu detalii maxime.
Poti merge chiar si pe varianta de mai jos, cu o carcasa mai solida, pret mai mic si DVD-RW, placa video e arhisuficienta:
http://bit.ly/1f3ndb8

Mai reduci 1% din pret folosind voucher`ul VJHWZLT6.

| sebby56 explică (pentru ITMania):

E mai buna placa asta video decat 7950?

| ITMania a răspuns (pentru sebby56):

Nu,este ceva mai slaba, cu vreo 10%, dar suficienta pentru monitorul tau, rezolutia e mica si se va descurca excelent.
Daca poti lua 7950`ul, ar fi si mai bine, dar incearca sa pui Sirtec 500W ca sursa, e vreo 200 lei.

| sebby56 explică (pentru ITMania):

Daca nu pot sa iau 7950..as lua 6300 thinking nu e buna? la 500W ma gandeam.

| maskblue a răspuns:

E destul pentru medium acesti bani. Daca iti faci Pc pe piese eu cred ca o sa iti mearga desule jocuri nou aparute!

| sebby56 explică (pentru maskblue):

Eu vreau sa joc in mare parte assassins creed 3/4 far cry 3 hitman absolution..call of duty, bf 3/4 batman..gta v