| Sabin_Jordan_1998 a întrebat:

Cu ce trebuie sa incep si eu programarea?
Imi dati niste site-uri care m-ar ajuta?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ai notiunile de baza iti sugerez sa incepi cu un manual de clasa a 9a mate info. Inveti bazele mai intai... structuri de date, scheme logice, structuri de control, algoritmica, pseudocod si pe urma pui in practica cu un limbaj de programare

| Danzell a răspuns:

Http://www.codecademy.com

asta l-am folosit eu pana acum.

| Tman a răspuns:

Ce poti sa faci cu carti online:
pentru C++: Http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/
pentru Python(cel mai usor):
Http://www.inventwithpython.com (cartea verde pentru notiiuni de baza)
de asemenea, poti vizita code.org unde sunt tutoriale foarte bune. DAR...cel mai bine invati cu o carte adevarata, se gasesc online pe site-uri de librarii manuala de generala de cand programarea era materie de studiu, nu TIC. Mult succes! Si nu trece lucrurile 'usoare' cu vederea...acele lucruri pot fi cele mai importante!