| Revolution a întrebat:

Salut.Cum as putea sa decupez o poza, si sa ii pun background transparent cu photoshop? Nu am folosit niciodata programul si as vrea sa stiu.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Anonim187 a răspuns:

Photoshop nu se invata ca la scoala laughing)))) trebuie sa muncesti tu da` totusi sa nu zici ca sunt rau big grin hai sa-ti explic putin.
1. File / Open
2. Pe panoul cu instrumente din stanga gasesti un cerculet cu o fundita care atarna in jos sa zic asa. apoi odata ce l-ai selectat ti apasat cu mouse-ul dupa ce ai decupat... Apesti CTRL+X apoi din nou file / open / adaugi bk care iti place probabil luat dp net sau eu stiu facut de tine cu pensula laughing))) si apoi dupa ce ai adaugat bk apesi CTRL+V. bft si un pwpic nu strica big grin

4 răspunsuri:
| ValentinCN a răspuns:

Iata o lectie usoara pentru a realiza ceea ce doresti: http://lectii-photoshop.com/inlocuirea-planului-doi-din-poza-prin-decupare/

| Revolution explică:

Multumesc de raspunsuri,stiu ca photoshop e un program cu care se umbla mai greu, dar alt program care poate face asta nu stiam, o sa incerc si Photobrush.

| Revolution explică:

Am luat Photobrush dar la fel ca photoshop, nu am nicio idee cum sa il folosesc.Ma poti ajuta?

| Nikisoara a răspuns:

Cel mai simplu, gasesti pe youtube tutoriale.

eu stiu cum se face, dar este greu de explicat, plus ca photoshopul nu este deloc usor de folosit.

daca vrei sa decupezi o poza si sa ii pui background transparent, sfatul meu este sa folosesti Photobrush, care este mult mai usor de folosit si are exact aceleasi efecte ca si Photoshop.

Lara.