| WithoutName123456789 a întrebat:

Salut,cum as putea sa imi instalez alt windows fara sa mi se stearga fisierele, programele si jocurile instalate?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa pastrezi tot, absolut tot, faci "upgrade", nu "clean install". Adica poti instala doar o versiune de Windows mai noua. Dar e un proces de lunga durata. Poate dura cateva ore, nu 30 minute cel mult ca la un "clean install".
Varianta mai simpla e sa-ti salvezi ce consideri mai important pe o partitie separata de cea pe care e instalat Windows. Si apoi formatezi partitia cu Windows(din setup-ul noului Windows de pe un DVD bootabil) si e mai simplu sa instalezi "clean".

| FlyingFox a răspuns:

Le salvezi pe un usb inainte

| jeffdragos a răspuns:

Formatezi pc-ul dar fara Dhappy
intreaba pe respectivu care iti da format la pc

| DaniRap a răspuns:

Simplu, le muti in D si instalezi windows-ul in C. Funda?

| cosminica212 a răspuns:

Da merge formatezi pc-ul dar fara D