| CristiB93 a întrebat:

Salut, cum as putea sa prind postul tv antena 1 pentru-ca dupa cum stiti, a fost scos acum ceva timp de pe antenele digii si as vrea sa stiu ce ar trebui sa fac ca sa il receptionez din nou, daca se poate face ceva?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si eu am DTH de la RDS-RCS si il vad pe pc/laptop aici: http://a1.ro/tv/live.html. Foloseste browser-ul Internet Explorer, eu pe asta il folosesc dar cred ca merge si pe alte browsere. Numai bine!

| CristiB93 explică (pentru Ioandelasal):

Eu vreau sa imi mearga la televizor, nu la calculator.

| Ioandelasal a răspuns (pentru CristiB93):

Daca ai DTH nu are cum sa-ti mearga, RDS-RCS nu are in grila de programe posturile Antena, de aceea ti-am spus de transmisia online. Poti sa vezi postul si la televizor, prin intermediul calculatorului, daca televizorul tau are intrare HDMI sau VGA, folosind un cablu special.

| SadBoyForever a răspuns:

Mergi la compania de cablu la care esti tu si vorbesti cu cei de acolo sa ti-l bage ei.

P.S.: Eu sunt pe r c s - r d s dar nu mi l-au scos.

| xcv45 a răspuns:

Http://download.chip.eu/ro/SopCast-3.5.0_140630.html de aici dawladezi programul il instalezi si introduci in caseta asta sop://broker.sopcast.com:3912/72565 si fii atent ca merge sa te uiti la mai multe canale vizionare placuta