| xLonelyStoner a întrebat:

Cum fac sa am un backup de la o conversatie pe WhatsApp de pe un telefon pe care nu mai exista folderul de backup? Pe acela i l-am dat surorii mele si ea l-a resetat iar acum am nevoie mare sa aflu o conversatie care cred ca era pe acel telefon. Exista undeva in cloud, la serverele lor backup? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Daca sora ta ti-a sters folder-ul respectiv nu mai poti recupera conversatiile. Ele sunt stocate local (in memoria telefonului respectiv a cardului SD) si nu in cloud (pe servere celor de la WhatsApp).

| xLonelyStoner explică (pentru S3c0ndSh0t):

Multumesc mult. Voi incerca sa conving persoana respectiva sa imi dea conversatia pe email.

| HuShEr a răspuns (pentru xLonelyStoner):

Backup exista doar pe ios in cloud pe android nu au acel backup.

4 răspunsuri:
| xLonelyStoner explică:

Multumesc mult tuturor insa am gasit pe PCul meu un backup facut chiar inainte sa ii dau telefonul surorii mele si am reusit sa recuperez conversatiile big grin