| sandek a întrebat:

Salut
cum imi dau seama daca am un pixel mort la monitor?

4 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Dacă ştergi monitorul cu un şerveţel umed şi apoi cu un şerveţel uscat, iar punctul tot rămâne, atunci e un pixel mort...

| TheCosmin99 a răspuns:

Pai am si eu problema asta am 3 pixeli morti laughing am unu albastru am unu eosu am unu verde.cam asa se da seama dar nu fi ingrijorat nu te incurca cu nimic happy

| slipknot a răspuns:

Salut.Apare pe monitor un punctulet verde-galbui sau rosiatic.

| raducannicolae a răspuns:

Iti pui 3 poze pe ecran pe rand dupa cum urmeaza: una complet rosu, una complet verde, una complet albastra si atunci il vezi daca e mort sau nu. Daca se vede pe toate trei culorile inseamna ca e mort dar daca se observa doar pe una sau doua dintre ele inseamna ca ai doar subpixeli morti.
Numa bine'
www.raducannicolae.blogspot.com