| ChiukiuHamsler a întrebat:

Salut! Am cumparat acum 4 luni un monitor de la Altex. Pana astazi nu am observat ca are un pixel mort. Pot face retur si sa primesc acelasi produs sau banii inapoi?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Returul se face in maxim 14 zile, asa cum spune legea! dupa 14 zile nu se mai poate face retur!
Poti lua legatura cu cei de la altex ca sa afli daca 1 pixel mort face sau nu obiectul repararii pe garantie! daca iti spun cei de acolo ca da, atunci il trimiti la "reparat" la garantie! Daca ei aleg sa iti dea un monitor nou, cu atat mai bine pentru tine.
Poti de asemenea sa primesti si refuz de reparat pe garantie.
Nu stiu care e regula la altex si de la cati pixeli se considera defect displayul!

suntserios
| suntserios a răspuns:

După 4 luni nu mai poți face retur. Dar îl poți trimite la reparat pe garanție