| Justusee34 a întrebat:

Cum opresc updat-urile la windows 7? Definitiv?
Dati-mi un link de Youtube sau expilcatimi va rog?

Am selectat cand am instalat w7 din obisnuinta :USE RECOMANDED SETING

4 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Incearca asa https://www.e-depanari.ro/......indows-10/ eu asa am facut ar trebui sa mearga si pentru windows 7

| danbnz a răspuns:

Meniu windows > administrative tools > services > windows update, click dreapta > properties > general... la start up type ii dai disable.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Windows 7 nu e windows 10 care incearca foarte agresiv sa nu te lase fara update-uri
asa ca, e indeajuns sa te duci in control panel, scrii update in casuta din dreapta sus, apoi dai click pe "Turn automatic updating on or off" si acolo selectezi "Never check for updating (not recomended)" si debifezi cele doua casute de, dedesubt

numai cu solutia de mai sus, din servicii, e posibil in anumite conditii sa fie reactivat update, mi s-a intamplat, daca e taiat doar serviciu, si nu e specific setat sa nu mai updateze, atunci s-ar putea sa considere ca serviciul a fost dezactivat din greseala si totusi tu vrei update-uri
asa ca, dupa ce ai setat updates pe "never" poti sa tai si serviciul ca sa fii sigur

| flixbuster a răspuns:

Intrebarea este: de ce ai vrea sa faci asta?
Nu este recomandat sa dezactivei update-urile.

Daca ai sti ca ai o gaura in acoperis, teava in baie e sparta si usa de la intrare cade la primul sut, ai vrea sa fie reparate?

Daca ai probleme cu Windows-ul pe care Microsoft le repara (gratuit), ce nu e bine?