| iioonnuutt a întrebat:

Salut.cum pot activa si eu internetul pe un Samsung corby? va rog as dori ceva pas cu pas.cei de la Vodafone nu mi-au trimis setarile acelea desi am internet in optiunea activa.

1 răspuns:
| eduardpuiu93 a răspuns:

Intra in Setari (Settings) --> Retea (Network) --> Conexiuni (Connections) --> Profiluri internet (Internet profiles) --> optiuni (options) --> Creare (create) --> Setare nume: Vodafone live! PRE --> pagina de pornire: http://live.vodafone.com --> purtator: numai gprs --> proxy pornit --> adresa: 193.230.161.231 --> port 8080 --> DNS1: 0.0.0.0. --> DNS2: 0.0.0.0. -->Si acum click pe setari GPRS --> Nume acces (acces point name APN): live.pre.vodafone.com --> ID utilizator: live --> iar la parola e o problema deoarece nu o stiu. Dupa ce ai terminat da salvare --> salvare. Sau pentru a primi setarile automate suna la *222 si intra in legatura inca o data cu un consultant Vodafone si spune-le ca nici acum nu ai primit setarile. Eu unul m-am mutat de la ei pentru ca sunt cam nesimtiti.