| VladPS3 a întrebat:

Cum pot conecta un controller PlayStation 3 la un PC? Dar vreau ca si joystickul sa fie utilizabil, ok?

Răspuns Câştigător
| stefanutz97 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine e sa cauti...un program de instalare al lui daca vrei sa iti functioneze tot sau daca ai windows 7 s-ar putea sa iti merarga fara instalarewinking

| VladPS3 explică (pentru stefanutz97):

Am incercat dar nu-mi merge in jocuri.

4 răspunsuri:
| Yusuke16 a răspuns:

Vlad te lamuresc eu ca iti inteleg intrebarea numai ca eu am un Controller X BOX 360, in fine fi atent : daca ai un joistik fara fir (cu mufa USB) trebuie sa cumperi o dracovenie care costa in jur de 75-125 de lei. daca ai windosws 7 si ai joistisk-ul pe mufa USB cum ai bagat mufa trebuie sa iti mearga joistik-ul in mare parte la jocurile cu masini, daca nu trebuie sa fi primit un cd cu joinstik-ul sau sa downloandezi un program si trebuie sa iti mearga. sper ca ti-am fost de folos.

| XFabyX a răspuns:

Pai Daca Ai Cablul De Conectare

| StefSamurai a răspuns:

Deci ca un controller de pe o consola ca sa mearga 100% cu orice joc sau emulare se instaleaza un soft. In cazul controllerului de PS3 (chiar daca e pe usb) se instaleaza si se seteaza-calibreaza programul XPADDER (vezi pe youtube).