| Zinv a întrebat:

Salut.
Cum pot pune muzica pe casti dar sa se auda si pe boxe?
De pe laptop sau altceva.
Exista o aplicatie pentru asta?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ai placa audio pe mai multe canale, poti seta un jack pentru casti, si unul pentru sistemul audio. Eu faceam asta acum vreo 12 ani, cand mixam in Virtual DJ, iar in casti aveam piesa pe care o pregateam, in timp ce canta alta in boxe. Placa era ceva 5.1, avea 3 mufe de iesire pentru boxe/casti. La alt pc aveam o placa audio incorporata, care putea fi setata pe cate canale sa lucreze.
Daca nu ai o placa audio cu posibilitatea de a lucra cu mai multe canale simultan, alegi un adaptor. Varianta ieftina este splitterul jack: https://www.emag.ro/......DBB49LBBM/
De mentionat ca se vor auzi o idee mai incet boxele si castile prin metoda asta, iar daca ai volum pe fir la casti, cand dai mai incet castile o iau mai tare boxele, iar cand dai mai tare castile, viceversa.

Varianta mai buna este placa audio USB pe 4/6 canale stereo: https://www.emag.ro/......DFHC68BBM/
*dar cauta una cu review-uri bune, ca una slaba se aude mai prost decat daca folosesti splitter.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Castile sunt pentru a nu-i deranja pe cei din jurul tau. Boxele ca sa auda toata lumea.
Ce avantaj ai avea DACĂ ar exista o asemenea aplicatie?
Gandesti cam ciudat.

| RealKing01 a răspuns:

Daca vrei asculti doar in casti, daca vrei sa asculti in boxe, boxele tale trebuie sa aiba bluetooth si le conectezi din windows 10, daca nu asculti doar la o boxa prin cablu jack 3.5 mm. Succes!