| Vasile_Beny_1996 a întrebat:

Salut! Cum pot recupera conversațiile de pe whatsapp? Dacă șterg aplicația cu tot cu datele din aplicație și reinstalez aplicația și recuperez din backup pierd pozele și video urile? (pozele și video urile mi au rămas în galerie acum, doar conversațiile le-am pierdut?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca de stergi aplicatia dispar toate mesajele si pozele care le aveai inainte.
Nu mai ramane nimic in galerie, dupa stergere si reinstalare.

| anonimg a răspuns:

Mai înainte de a dezinstala aplicația, intri în setările ei și faci backup la ce vrei să salvezi din ea. Ca să-ți găsești salvările trebuie să o reinstalezi pe același număr de telefon.

| literallythesamebruh a răspuns:

Cum ai șters conversațiile? Ai selectat să îți rămână conținutul în fișierele telefonului? Dacă da, e posibil ca acestea să fi rămas în telefon. Chiar dacă tu nu faci backup în Google Drive, conversațiile vor fi stocate pe telefon, asta dacă nu le ștergi. De acum încolo ar fi mai bine să faci backup conversațiilor, măcar o dată la câteva zile. Sau selectează să se facă automat.

| Cherciumihai a răspuns:

Dai back-up cu tot cu fișiere media. whistling
Oricum... whatsapp e boală pentru telefon. sad E ca rugina pe fier. Dacă îmi dai mesaj vocal pe whatsapp și îl ascult,îmi ocupă memorie și dacă vorbim iar apoi dai la,,apeluri" scrie acolo kb ocupați,dacă îmi trimiți o poză,degeaba o ștergi tu din galerie că e în,,fișierele media" imprimată la folderul whatsappu-lui. Dacă vrei doar de la o anumită persoană conversația, spune-i să între de pe telefonul ei la conversația pe care o are cu tine și să apese sus în dreapta la trei puncte apoi la,, Mai multe" și pe urmă,, exportați conversația" și acolo are funcție să dea cu sau fără media adică cu sau fără poze. Apoi o distribuie către tine tot pe whatsapp, asta dacă o are, bine înțeles! peace sign