| Adela11 a întrebat:

Hei! În fiecare zi mi se face backup la mesajele de pe whatsapp. Astăzi, după terminarea backup-ului, mi s-au șters absolut toate conversațiile, grupurile au rămas, dar fără mesaje. Am reinstalat aplicația însă nu am reusit nimic. Știți din ce cauza poate fi și cum le pot recupera? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Daca ai android baza de date de whatsapp se salveaza in google drive. Daca ai iOS in iCloud.

https://mobiletrans.wondershare.com/......cloud.html

Vezi aici daca gasesti versiuni vechi ale back-up-ului.

| idkjustquestions a răspuns:

Buna

Din cate stiu o data la ceva timp iti spre atunci cand intrii in whatsapp cand vrei sa faci back-up, acolo poti selecta sa ti se facă automat o data la "n" timp, respectiv poti selecta sa nu ti se facă niciodata automat.

Daca ai Ios poti intra in setări, apoi in mesaje si iti va apărea "back-up mesaje" si acolo poti face tu back-up cand doresti!

Sper ca te am ajutat! Pa - paaa