| Alex99_5691 a întrebat:

cum pot sa dau hard reset la un iphone 4 din butoane fara itunes? Nu stiu codul la el. Daca puteti sa-mi explicati in detalii sau daca stiti vreun tutorial pe youtube care sa ma ajute. Fara IUTNES. Doar din butoane. Dau funda. Multumesc

1 răspuns:
| RB26DETT a răspuns:

Hard reset inseamna reinstalarea software-ului! Telefonul nu poate face asta [nu stiu la iphone-uri daca pot face asta cu itunes] dar un telefon/tableta nu isi poate da hard reset din butoane, doar reset! adica stergerea datelor si revenirea la setarile din fabrica, hard reset folosesti daca ai sters ceva de sistem, ai modificat ceva in sistem etc..., resetul simplu il folosesti daca incepe sa se miste greu, ai memoria incarcata si nu stii cum s-o eliberezi etc... pentru a face reset trebuie sa inchizi telefonul si apoi tii apasate butoanele on/off si home pentru 10 secunde! salveaza-ti contactele pe SIM si vezi ce mai poti salva! ti se sterge cam tot ce aiwinking