| DaNcIuGoL a întrebat:

Salut
Cum pot sa schimb numele la mess?
Nu id-u, stiti voi ce.
Funda

6 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Click pe poza de profil ->Contact Details -> Acolo ai First, Middle, Last (first=primul nume, last=ultimul nume) iar middle este numele din mijloc) -> Bagi un nume ->Save&Close.
Bafta.

| IT4Ever a răspuns:

Dai pe Messenger si dupa aia pe My Contact Details si acolo poti pune ce nume vrei

| StefanAtreides a răspuns:

Adauga-te mai intai in lista de prieteni.
Apoi, "Contacts" - "Show Address Book" - Dublu click pe numele tau initial (sau ID) - Apoi modifici la "Contact Details" - "Name".
Astept funda daca reusesti big grin

| DaNcIuGoL explică (pentru StefanAtreides):

Ma nu gasesc din cam nimic din ce ai zis. adica nu pot da click pe ele si zi totu in romana ca asa am mesu big grin
P.s. daca fac asta vad toti din lista noul nume nu?

| StefanAtreides a răspuns (pentru DaNcIuGoL):

Da, toti vor vedea noul nume. (inclusiv la mail)
Te-ai adaugat in lista?
In romana: Contacte (funcitia se afla sus, sub "Yahoo! Messenger"; a doua de sus, mai exact). Dupa ti se va deschide o caseta. Cauta "Arata cartea cu adrese" sau ceva de genul...
Apoi la fel ca sus. Dublu click pe numele tau- pe ID. Si modifici

Sau. Dai click pe "Messenger"(primul lucru de sus), apoi click pe "Detaliile contului meu" ( a 3-a din lista care apare, cred?) si modifici la "Nume"

Hai ca trebuie sa reusesti. Funda!

| DaNcIuGoL explică (pentru StefanAtreides):

Ma omule scuze. da chiar nu imi apare ce spui tu acolo. daca ai vrea imi lasi id tau prin mesaj si imi intri cu team wiever ala. big grin