| Caddyi a întrebat:

Cum recuperez un ID? Adica am uitat parola si nu mai stiu ce sa fac... ca am mail-uri important pe ala! Funda!

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

La foget password, fie cu mailul alternativ, fie folosind întrebările de securitate. Dacă nu ai așa ceva atunci ghinion.Succes

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi la forget password, daca nu mai stii nici intrebarile papa si la revedere. daca erau asa de importante mail urile alea aveai grija de cont

| HardCore7750 a răspuns:

Adio cont sad

| FreShboY15 a răspuns:

In primul rand, deschizi yahoo messenger, si mai jos este un buton numit "Forgot your password?" sau ceva de genul! Dai click pe el!
Iti va aparea site asta:
https://edit.europe.yahoo.com/......forgotroot

Acolo selectezi "I have a problem with my password" si dai pe butonul "Next",
iar unde scrie "My Yahoo! ID is" scrii ID la care ai pierdut parola! Si mai jos introduci codul pentru verificare si dai "Next"!
La urmatorul pas bifezi "Use my secret questions" pentru ati scrie intrebarile secrete! Daca nu mai sti intrebarile si ai un ID pe care ai confirmat ID asta pe care l-ai pierdut, bifezi "Send a message to my alternate email address", si la casuta scrii ID-ul pe care l-ai facut inaintea acestuia la care ai pierdut parola! Dai "Next" si intri pe ID cel vechi, si schimbi parola la ID la care ai pierdut-o!
Dar iti recomand intrebarile secrete!
Succes! FUNDA?

| Caddyi explică (pentru FreShboY15):

Ma, faza e ca ID-u e facut pe 1 iunie 2011 si nu prea-mi aduc aminte intrebarile secrete... si ID-u alternativ nu mai stiu care-i! O sa ma mai gandesc!

| FreShboY15 a răspuns (pentru Caddyi):

Daca nu mai sti intrebarile secrete, si ai pierdut ID alternativ, poti sa iti iei adio de la ID ala! Imi pare rau!