| AndreiCampina94 a întrebat:

Salut cum sa partitionez hardul unu pc pe windows 7 ultimate.Hardul este de 150gb si as vrea sa imi ziceti cat sa fac fiecare partitie.

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Pai ai putea sa faci una de 60 GB pentru windows si programe (desigur daca nu vrei sa instalezi programe mari) si restul sa o faci pentru jocuri, kiturti, muzica si filme etc. pentru partitionare iti recomand EASEUS http://www.partition-tool.com/ insa ai grija ce faci si iti recomand sa faci un back-up la tot ce ai important.

2 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

Eu am windows 7 ultimate si am un hard de 300gb insa pe partitia cu windowsul n-am decat 30 de gb, niciodata n-am reusit sa ocup toata partitia

| tr3ig a răspuns:

Pe un hard de 150 de gb pentru win maxim un 40 de giga daca ai multe programe si jocuri pe care le instalezi in C altfel un 30 ajunge. sa nu faci prostia sa il faci de 60. dupa nu o sa mai ai spatiu pentru D. si sa nu faci mai mult de doua paritii. pierzi la partajare.