| Valentin122 a întrebat:

Salut

Cum si de unde sa cumpar un server si unde il hostez

Si as vrea sa fac o categorie pentru server, si in acea categorie sa adaug un forum numit "status", cum pun acel foum ca cand intru in el sa ma teleporteze direct pe pagina unde e hostat forumul la status

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da si tu un search pe google "hosting" ai sa gasesti o groaza de oferte.

Dar ce inseamna la tine ca iti iei un server? Serverul, fizic, vorbind e un calculator si atat. Pe ala nu il hostezi nicaieri, ala e hostul in sine.

Daca te referi la un server ca si aplicatie software atunci iti angajezi un progrmator sa faca ce ai tu nevoie

| Valentin122 explică (pentru suntserios):

Ma refer la un server de cs, cum il fac si unde il hostez
Pentru comunitatea mea