| Fresh a întrebat:

Daca achizitionez o placa de baza ce are numai porturi de usb 3.0, va merge sa conectez (prin aceste porturi) lucruri precum stick usb, mouse/tastatura etc., acestea fiind pe usb 2.0? Sau imi trebuie un anume adaptor sa fac trecerea?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Fizic, porturile 2.0 si 3.0 sunt la fel. E vorba doar de performanta. Prin urmare, orice dispozitiv usb 2.0 poate fi conectat la un port 3.0.

| Fresh explică (pentru dannyel86):

Multumesc mult happy

| dannyel86 a răspuns (pentru Fresh):

Cu placere! Porturile si conectorii usb 3.0 sunt recunoscuti prin culoarea albastra. Cele usb 2.0 sunt, dupa cum ai vazut deja, albe.

5 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Eu unul zic ca merge.

| WaterDrop a răspuns:

2.0 merge pe 3.0 insa cu o viteza mult mai mica decat 3.0 pe acelasi usb.

| premierevideo a răspuns:

Merge fara probleme.