| TheDarkDragon a întrebat:

Salut, daca am ecranul de la telefon spart si il duc la un service, poate sa-i schimbe doar sticla? Ca display-ul nu are nimic si n-am chef sa-l platesc degeaba.

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Da. Se poate inlocui doar sticla. M-am interesat si eu la service pentru aceeasi problema.

| Ironwin a răspuns:

Depinde de modelul telefonului, acel ecran/sticla este de fapt touchscreen-ul telefonului, nu este doar o sticla. La unele telefoane aceasta operatie de inlocuire necesita aparate specializate de vidare care nu sunt disponibile in orice service. Raspunsul este deci, da, se poate dar nu la oricine.

| Rorro_Mexicanos_1985 a răspuns:

In cazul in care este spart doar geamul, se poate schimba aceasta sticla. Mergi cu telefonul si-ti spune pe loc daca mai are si altceva, daca e doar sticla cum spui, merita.