| dan1989 a întrebat:

Salut! Dacă am o pagină de Facebook (mă refer la pagină la care se dă like, nu profil) a unei afaceri/activități personale, ce pot face pentru ca atunci când cineva vrea să dea check-in de pe profil, să le apară când își pun locația. Acest lucru merge doar de la mine care sunt administrator al paginii, nu și de la ceilalți. Practic, eu vreau ca pagina mea să poată fi pusă ca locație de către toată lumea. Nu este găsită de ceilalți!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci practic folosesc Facebook din anul 2010, din anul 2013 administrez și eu o pagină de Facebook care are peste 110. 000 de like-uri. Însă nu am reușit sa înțeleg nimic din întrebarea ta.

| dan1989 explică (pentru anonim_4396):

De exemplu am o pagină "Cârciuma Vasile". Eu am vrut sa știu cum fac ca pagina respectiva sa apară când pun locație (Ionescu Ion se află la Cârciuma Vasile).
Mulți au pagini (restaurante, frizerii și alte afaceri) iar când vreau sa pun locație acolo merge. La a mea nu merge.

| anonim_4396 a răspuns (pentru dan1989):

Cred ca trebuie sa adaugi și o adresa, o locație exactă, o strada unde este localizata "afacerea" ta ca mai apoi Facebook să poată lista în astfel de căutări.

Am cautat eu pe google ceva, sper ca știi limba engleză.

Turn check-ins on

To let people check in at your business Page: Click About on the left side of your Page. Click Edit Page Info. Next to Address, click to check the box next to Has a street address and enter the address of your business.