| An3dutzu a întrebat:

Salut, daca am un monitor de la Dell, putin micut si conectez un ps 4 la el, nu va afecta movement-ul sau fps-urile in jocuri, nu? Monitorul are 1920x1080 p

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim, incearca si vezi tu daca va afecta.

| literallythesamebruh a răspuns:

Rezoluția nu are nicio legătură cu fps-urile.

| nicu991 a răspuns (pentru literallythesamebruh):

Din contră, rezoluția are un impact enorm in jocuri. Cu cât mai mică rezolutia, cu atât mai multe fps-uri vei obtine.

| literallythesamebruh a răspuns (pentru nicu991):

Eu unul am incercat tot felul de situații și totul a decurs normal. Evident, depinde și de PC.

| VladuCristianCo a răspuns:

Marimea in inch nu afectează performanta afectează rezolutia pentru ce ai tu ps4 duce cu brio de la 4k poate mai scârțâie dar se rezolva din setari de joc Gl & hf