| anonim_4396 a întrebat:

Salut daca am un router wirelles pot avea internet fara abonament sau trebuie un calblu cu internet pentru router?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Router ul wireless nu face decat sa emita semanul pe care, in mod logic, trebuie sa il primeasca de undeva

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, fara cablu e imposibil.

| cookie01 a răspuns:

Nu poti fara cablu pantru ca el practic ia internetul din acel cablu si il da la mai multe dispozitive (mai babeste spus). Eventual sa nu ai internet si sa te conectezi la wirellesul altora (de la care prinzi semnal).

| DanielComan a răspuns:

I-ti trebuie un un cablu de internet. Pe acela il obti cu un abonament la o firma care ofera servicii de internet. Cablul pe care il primesti si cu care esti conectat la retea il conectezi la modem si ai wireless respectiv internet, dar fara un abonamnet nu poti sa faci nimic cu acel router.