| AlexBmxRider a întrebat:

Daca cumpar un laptop cu procesor Intel pentium dual core 4gb, 500 gb hdd si placa video de 1gb este bun pentru jocuri?

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

E cu 30-45 % diferenta intre ele, deci da, merita

13 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Depinde de ce intelegi prin jocuri. De cati bani dispui?

| AlexBmxRider explică (pentru laptopnews):

Dispun de aproximativ 2000 lei

| Me2 a răspuns (pentru AlexBmxRider):

In 2000 ron ai asta:
http://www.pcgarage.ro/......nux-black/
Procesor i3 ivy
4 gb ram
hdd 500 gb
O placa video dedicata, se descurca si in jocuri
+ e aspectuos, dar daca vrei gaming calumea, ar fi indicat Desktop, ai nevoie de mobilitate?

| AlexBmxRider explică (pentru Me2):

Procesorul i3 ivy este dual core?

| Me2 a răspuns (pentru AlexBmxRider):

Este dual core, dar are tehnologia HT (HyperThreading), se comporta ca un quad, mai ales in multitasking, iar in jocuri merge foarte bine

| AlexBmxRider explică (pentru Me2):

Deci ar fi mai bun decat Intel pentium dual core?

| Me2 a răspuns (pentru AlexBmxRider):

E cu 30-45 % diferenta intre ele, deci da, merita

| Me2 a răspuns:

La acelasi pret ai varianta cu 500 gb hdd
http://www.pcgarage.ro/......nux-brown/

| AlexBmxRider explică (pentru Me2):

Si acela are tot 500 gb hdd doar ca, care procesor e mai bun dintre Pentium Dual-Core B970 2.3GHz si Pentium Dual-Core P6200 2.13GHz?

Răspuns utilizator avertizat
| AlexBmxRider explică:

Http://www.pcgarage.ro/......1gb-black/ acesta este laptop-ul care as vrea sa il iau.

| rareslord123 a răspuns:

Cum se cheama placa video?

| Gafto_Plaŷa_1992 a răspuns:

Poate fi foarte bun pentru jocuri atata timp cat placa video nu este integrata pe placa de baza a laptopului. Trebuie sa fie placa video dedicata. Daca nu este poti sa spui ca nu este pentru gaming.

| PepsyLemon007 a răspuns:

Da este bun pentru multe jocuri! Gen AssasinCred Si de jocuri mai mari si mai puternice de exemplu CallOfDuty etc... Fundabig grin