| florin1998florin a întrebat:

Salut, daca imi cumpar aceasta placa video:MSI RADEON R9 270X http://www.mediadot.ro/placi-video/p...-twin-frozr-iv.
Ar fi de ajuns de puternic aceasta placa de baza: MSI 970A-G46 http://www.mediadot.ro/placi-de-baza...a-msi-970a-g46 si cu procesorul AMD FX 6300.
Multumesc de ajutor.

3 răspunsuri:
| TheClassyCat a răspuns:

Ti-as recomanda o alta placa de baza si proccesor deoarece placa video are PCI express 16x 3.0 deci iti trebuie o placa adecvata. daca vrei tot proccesor amd si placa de baza ti-as recomanda Gigabyte GA-F2A88XM-D3H si un AMD Athlon II X4 750K

| florin1998florin explică (pentru TheClassyCat):

Eu cted ca procesorul AMD FX 6300 e mai bun decat AMD ATHLON II X4. Imi poti spunr o placa de baza adecvata pentru Amd fx 6300 si pentru placa video: Msi radeon r9 270x.

| sltlp a răspuns (pentru florin1998florin):

Crezi foarte bine. Raspunde pe dos la multe intrebari respectivul.
Nu exista nici un athlon peste fx 6400, din cate s-au fabricat, absolut toate...