| Spark_Alexs_1999 a întrebat:

Salut, daca imi iau niste GB RAM care nu sunt de la aceeasi firma care o am acum, este vreo problema? /NU COMENTATI AIUREA DACA NU STITI!/

Răspuns Câştigător
| DemBow a răspuns:

Nu are importanta firma. Trebuie sa fie acelasi ddr si aceeasi frecventa ca si memoria pe care o ai acum. Dar trebuie sa verifici si cat ram suporta placa ta de baza ca sa stii cat sa adaugi.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu conteaza firma daca sunt de acelasi tip si au aceeasi frecventa

| EneCristian a răspuns:

Ram se imparte in categorii ca ddr2 ddr3 ddr4 si ddr5 ideea e sa se potriveasca ramul cu placa ta de baza( dai un search la placa de baza pe google) sa fie acelasi ddr.

| Spark_Alexs_1999 explică (pentru DemBow):

Suporta 16 GB RAM DDR3 in 1600 MHz.