| anonim205647 a întrebat:

Daca imi instalez aplicatia,, Oracle VM VirtualBox" imi ingreuneaza laptopul? Am un Lenovo Ideapad 100, 4GB RAM.

Răspuns Câştigător
| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Clar da. Eu am un i5, 4Gb ddr4 si 1Tb spatiu de stocare si in Vm merge cam greut. Iti trebuie cel putin un pc dedicat

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Pentru ce dorești virtualizarea?
Daca vrei un XP sau Linux Mint, merge fără probleme.
Aloci doar un nucleu și 1 GB RAM.
Pentru win 7 si mai sus, nu recomand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu rulezi o masina virtuala pe mai mult de 1.5GB nu-ti ingreuneaza cu nimic.

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns (pentru anonim_4396):

Copilas, câte vm uri ai rulat tu? Ca eu folosesc 2.5gb ram si nu vad mari rezultate. Mai bine taci din gura dacă nu ai habar