| Dumitrescu_Claudiu_1999 a întrebat:

Salut,daca in specificatiile unui procesor spune "Memory Types DDR3 1066/1333" se intampla ceva daca ii adaug o memorie de 1600? Procesorul este i3 2120, raspunde-ti doar cei care stiti practica si ati experimentat nu cei care doar stiti informatia teoretic, multumesc!

1 răspuns:
| chioscuta a răspuns:

Nu se intampla nimic doar ca memoriile vor fi recunsocute de procesor ca frecvente de maxim 1333. Iar daca nici placa de baza nu suporta decat pana la 1333 memoriile vor lucra la 1333.Ar mai fi o posibilitate sa faci OC, daca placa de baza nu suporta 1600, cu procesorul stai linistit!