| adryan_4792 a întrebat:

Daca incarc un cartus de imprimanta inainte sa dea eroare de cartus gol, pot ocoli acea eroare sau eroarea aceea este inevitabila?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Eroarea e inevitabila. Imprimanta nu poate verifica ce e in cartus. Imprimanta tine cont doar de cat de mult a fost folosit un cartus, pe care il recunoaste dupa o serie dintr-un circuit al cartusului.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Poti incerca, doar sfarsitul o sa fie tot ala...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de imprimanta.Eu am o kyocera si aceasta eroare imi apare de la inceput, principiul de funcionare al acesteia fiind urmatorul:tot praful din cartus se varsa in unitatea de imagine si de acolo se extrage pentru printare.