| doareu876345 a întrebat:

Buna seara, TPU. Am o problema la o imprimanta Canon Pixma MP160. Stiu ca este un model vechi, dar niciodata nu mi-a facut probleme. Prima oara mi-a aparut eroare E5 si E16. Am cumparat cartus nou crezand ca asta este problema. L-am pus in locul lui special, am aprins imprimanta si SURPRIZA nici hartia nu o mai ia, iar eroarea E5 a ramas. Vreo solutie pentru problemele mele? Ofer funda

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Semnificatia codurilor de eroare le gasesti in Manualul Utilizatorului, pe care il poti descarca direct de pe site-ul producatorului.

| NLS a răspuns:

E5 iti arata ca nu recunoaste cartusele.

E13 si/sau E16 indica un cartus gol.

Sunt originale?

| dinaprilie a răspuns:

Poate i-a sunat ceasul. Oricum e facute sa reziste un anumit nr de ore. Sau poate un tehnician eectronist sa vada ceva.