| NegruVoda a întrebat:

Salut.Daca pun 2 placute ram de frecvente diferite se poate strica calculatorul?

Răspuns Câştigător
| Hyper23 a răspuns:

Nu se poate strica, depinde daca frecventa este suportata de placa de baza. Faza cu frecventa e ca gigahertii unui procesor sunt 3.4 de ex, dar sunt folositi doar 1.2 sau mai putini.

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Nu. Iti lucreaza la frecvența cea mai mică dintre cele doua.
Cu condiția că nu sunt probleme de incompatibilitate.

| flixbuster a răspuns:

Nu, insa exista riscul sa fie incompatibile. Cand faci modificari de RAM intotdeauna fa o verificare cu memtest sa vezi ca totul este ok.