| SnoopDog19 a întrebat:

Salut.daca reinstalez windowsul pot scapa de keylogger? un raspuns cat mai rapid happy

Răspuns Câştigător
| Loadteg a răspuns:

Da,depinde daca esti atent

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poti scapa de el

| mnthseby a răspuns:

Da dar trebuiesc formatate toate partitiile

| KTAleen a răspuns:

Un program de tip keylogger instalat in calculator se poate dezinstala din add/remove programs.
Un malware de tip keylogger poate fi inlaturat cu un antivirus/antimalware bun.
Poti instala la final un firewall pentru a filtra procesele ce vor sa "iasa" pe net, si pentru a monitoriza porturile pc-ului.

| SnoopDog19 explică (pentru KTAleen):

Ba nu nu se poate dezinstala acel dezinstall il are doar ala...

| KTAleen a răspuns (pentru SnoopDog19):

Sunt keylogger-e care se pot instala de catre oricine. (daca vrei sa iti urmaresti copilul/sotul/sotia/partenerul de afaceri) si keylogger-e instalate de o terta parte... La prima categorie ai posibilitatea de uninstall/remove din control panel.
...toti sunteti hackeri si va pricepeti, prostovanilor... mai rau incurcati omu'
Instaleaza :
Avast free
Malwarebytes free
Comodo firewall free
si daca tot nu scapi incearca cu un boot cu kaspersky rescue disk (tot free)
Lasa-i pe wannabe astia si fa cum iti spun, o sa rezolvi sigur, trebuie doar sa actionezi in functie de tipul keyloggerului...
Balalailor, m-ati facut sa rad... intoarceti-va la solitaire si lasati sfaturile rolling on the floor

| SnoopDog19 explică (pentru KTAleen):

Descarc toate programele astea Avast free
Malwarebytes free
Comodo firewall free

| Loadteg a răspuns:

Din cate stiu eu da, ai grija poate are ip-ul tau de la internet

| SnoopDog19 explică (pentru Loadteg):

Si ce se poate intampla? daca il are?

| Loadteg a răspuns (pentru SnoopDog19):

Sa iti intre in calculator in unele cazuri, depinde ce keyloggere si programe are

| SnoopDog19 explică (pentru Loadteg):

Si imi pot da seama daca il mai am in pc sau nu?

| Loadteg a răspuns (pentru SnoopDog19):

Da,depinde daca esti atent

| DragosHuuuu a răspuns:

Da, este cea mai sigura cale. Insa ai grija sa formatezi absolut tot de pe partitiiwinking. Chiar in acest moment am si eu o problema de genu. tongue...