| blackann a întrebat:

Salut, daca schimb placa de baza dintr-un telefon pentru ca e sparta si nu mai porneste telefonul, pot recupera ceva din date? sau se sterg automat odata cu inlocuirea placii de baza? am fost la 3 service-uri si nu m-au putut ajuta. vreau sa stiu daca exista specialisti pe aici sau oameni cu alte idei pentru a recupera datele foarte importante. ma tulbura situatia asta.

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai tu te duci la agaricii astia cu service-uri care fac banii din inlocuit ecrane, baterii, porturi USB?
https://www.recuperare-fisiere.ro/contact/
https://e-recuperaredate.ro/contact/

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru recuperarea datelor din telefon apeleaza la service-iul fabricantului!
Ei au posibilitatea sa inlocuieasca cip-urile defecte de pe placa de baza sau sa recupereze datele din cip-uri ne-defectate.
Evident, costul unor asenenea "manevre" este costisitoare.

| blackann explică (pentru Bula):

Nu conteaza pretul, am date importante si o sa platesc oricat sa le recuperez. O sa incerc, multumesc.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Important e sa pastrezi placa de baza aia veche si sa gasesti pe cineva cu sculele necesare sa iti scoata cipul de memorie statica si sa citeasca ce e pe el. Sau, varianta cea mai simpla dar pentru care e prea tirziu acum, dar e de avut in vedere pe viitor, sa faci backup in cloud la chestiile importante, astfel ca daca ramii fara telefon prin furt/pierdere sau e complet distrus fizic intr-un accident sa nu iti pierzi si datele.

| blackann explică (pentru GabiDumitrescu):

La ce service se pricep sa scoata cipul de memorie statica? pentru ca am fost la 3 si au spus ca daca schimb placa de baza se pierde tot. x(

| blackann explică (pentru GabiDumitrescu):

Multumesc, incerc sa le scriu acum.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru blackann):

Pai tu te duci la agaricii astia cu service-uri care fac banii din inlocuit ecrane, baterii, porturi USB?
https://www.recuperare-fisiere.ro/contact/
https://e-recuperaredate.ro/contact/

| Kornuletz540 a răspuns:

Mai taie din ea, dă-o draculuihappy

| TMAIGL a răspuns:

Nu mai recuperezi nimic. Procesorul memoria telefonului ramii sunt pe placa de baza, practic rămâi doar cu carcasa de la telefonul vechi!

| blackann explică (pentru TMAIGL):

Trebuie sa existe o solutie, suntem in 2023!

| blackann explică (pentru TMAIGL):

Hai ca mai astept raspunsuri. Spuneti-mi.

| Ionutbbc a răspuns:

Salut eu sunt Ionuț te pot ajuta cu telefonul cu baza de date arsa îti pot porni telefonul dar temporal dar îti poti recupera datele

| Ionutbbc a răspuns:

Salut eu te pot ajuta daca mai ai telefonul poți să mă contactezi la Nr 0727108822
Îti pot porni telefonul temporal și îti poti recupera toate datele