| RaresAlin99 a întrebat:

Daca schimb windows-ul la pc (de la 7 la XP) voi pierde garantia? Si daca nu o voi pierde imi va merge?
Am procesor AMD-A6 6400k APU with Radeon (tm) HD Graphics ~3. 9GHz
Placa video dedicata de 2GB AMD Radeon HD 5450
Ram 6GB
HDD 1TB

Intreb daca imi va merge pentru ca stiu ca la calculatoarele mai noi aparute, dar mai slabute ca al meu, nu mai merg tipuri de windows precum windows 98, ME sau 2000.

Răspuns Câştigător
| Eduard619 a răspuns:

Nu o sa pierzi nimic dar ideea este de ce ai vrea sa treci pe Win XP?

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

XP e perimat, nu mai are niciun rost sa instalezi XP, nu mai poate fi folosit in siguranta cuplat la internet. Si nu, garantia nu se da pe software, ci pe hardware.

| Zaygon a răspuns:

Eu as trece de la 7 la 8/8.1 nu la XP. Pt ce naiba sa treci la ramblamentul ala care nu mai face doi bani si e vulnerabil la virusi + ca multe din aplicatiile care au aparut in ultimul timp nu mai sunt compatibile.

| RaresAlin99 explică:

Trec de la win 7 la xp pentru ca nu am cd cu win 7. Cand am cumparat pc-ul avea deja instalat win 7