| Tiberiu_Soare_1980 a întrebat:

Salut dacă se poate un răspuns. care este mai buna dintre cele doua filetante prima10.8V cu 4 A și a doua 18V cu 2A

6 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

La o unealta electrica, pe langa putere, e foarte important brandul.
Astfel incat poate te gandesti sa postezi numele complet al fiecareia, sau linkuri catre produse.

Acumulatorii de 10, 8V sunt folositi in produsele Bosch din gama "mainstream" (adica cele verzi), in timp ce acumulatorii de 18V sunt integrati in gama albastra, destinata profesionistilor.

Asta in cazul produselor Bosch!
In cazul altor branduri poate sa difere.

In concluzie, daca e vorba despre Bosch, alege albastru.
Are si fratele meu una, si stiu ce poate.
(e instalator, lucreaza cu diferite branduri.
Milwaukee sunt preferatele lui, dar mult prea scumpe. Nu se indura patronul sa le cumpere des asa ceva.
Seria albastra de la Bosch are un raport corect calitate/pret. )

| Tiberiu_Soare_1980 explică (pentru NLS):

Scuze n-am zis marca. deci cea de 10
.8 cu 4 A este Mărită și cealala este BOSCH albastru

| NLS a răspuns (pentru Tiberiu_Soare_1980):

Deci Makita la 4A 10.8V
si
cum am presupus mai sus, Bosch albastru la 2A 18V

angelo32243 a punctat bine: Makita are putere mai mare, dar va tine acumulatorul mai putin, in timp ce Boschul are autonomie mai mare, dar nu poti sa il fortezi toata ziua dand gauri prin beton armat...

In enuntul intrebarii e vorba despre o autofiletanta. Deci autonomia e importanta, asa ca as alege totusi Bosch.

Funda i-o dai lui daca vrei, eu nu am nevoie.

| NLS a răspuns:

Vezi ca iti scriu pe privat ceva... un Update, in caz ca nu ai cumparat deja.

| Raducons a răspuns:

Amandoua sunt bune si au aceeasi putere.
Prima are acumulatori de capacitate mai mare, asta este diferenta.

Răspuns utilizator avertizat