| Roberrt21 a întrebat:

Salut, de ati alege dintre urmatoarele placi video?:
NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB

AMD RADEON RX560X 4GB,
Care din ele ar putea fi mai buna si de ce daca se poate?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Testele (Benchmark) o arata pe Nvidia GTX 1650 ca fiind putin mai performanta dar nu uita ca GTX este si mai noua ca model ca arhitectura, RX560 s-a lansat in 2018 iar gtx 1650 in 2019.

| gabicoo a răspuns:

GTX baniuesc că o vrei pentru gaming!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

GTX 1650 castiga in aceste benchmarkuri: https://gpu.userbenchmark.com/......4039vs3926
X-ul acela din sufix nu e mare lucru, pur si simplu are clock speed-urile putin reduse in idle deoarece e GPU de laptop.

| Mandeliu a răspuns:

Salut

GTX 1650 pentru ca benchmark-urile asa spun! Nu o sa stau sa fabulez de ce una e mai buna decat cealalta, iti dau aici un link sa te convingi singur: https://www.youtube.com/watch?v=vfb1Igu0678

Succes!

| floreadan a răspuns:

Eu as merge pe nVidia, e perfecta pentru gaming.

| iKaiju a răspuns:

Pai gtx e pentru gaming si amd e pentru programare.